O MNIE

Hej! Mam na imię Patrycja i uwielbiam gotować. Jednak nie jestem kucharką. I nie jestem też baletnicą. Ale obydwie te rzeczy bardzo kocham. I już dawno odkryłam, że to moje pasje. Bo odkąd upiekłam pierwszą szarlotkę z moją najlepszą przyjaciółką wiem, że kuchnia to moje miejsce. A odkąd pierwszy raz zobaczyłam na żywo balet, nie wyobrażam sobie życia bez niego. O mojej miłości baletowej więcej możecie przeczytać tutaj, a teraz skupmy się na tematyce bloga, czyli gotowaniu.

Zakładając i prowadząc bloga staram się najbardziej o dwie rzeczy. O to, aby ten blog żył i o to, żeby wchodzący na niego widzieli, że wszystko robię tutaj z sercem. Gotowanie to dla mnie oderwanie się na chwilę od szarej rzeczywistości i stworzenie czegoś niezwykłego lub po prostu smacznego. W szalonym tempie współczesnego świata ludzie bardzo często zapominają, że gotowanie nie musi być zawadą, na którą trzeba znaleźć czas między jednym spotkaniem, a kolejnym, ale można z niego uczynić dobrą zabawę i sposób na zdrowe pyszne życie pełne różnych smaków i doświadczeń kulinarnych.

Jak zauważyliście, albo dopiero zauważycie, najczęściej staram się gotować zdrowo, ale to nie znaczy, że nie uświadczycie tu ogromnego pysznego tortu ociekającego czekoladową polewą czy wielkiego kawałka mięsa nadzianego ciągnącym się serem i otoczonego boczkiem. Uważam, że (w określonych ilościach oczywiście ;)) wszystko jest dla ludzi i nakładanie na siebie dziwnych ograniczeń nie służy niczemu dobremu, a odbiera nam samą przyjemność jedzenia. Więc czasem można zjeść całą pizzę albo pół tortu i nic się nie stanie. Stanie się tylko wtedy, gdy będziemy robić to regularnie.

Interesują mnie też szeroko pojęte kuchnie świata i odkrywanie nowych smaków zawsze napawa mnie wielką radością. Stąd też, możecie zobaczyć tutaj ogólnoświatowe klasyki, ale w osiągalnym do zrobienia dla nas wymiarze ;) Inspiruje mnie też kuchnia wegańska, bo choć weganką nie jestem, to jest ona wspaniałą motywacją do niechodzenia na skróty, a pójścia dłuższą i ciekawszą drogą.

I każda potrawa, którą tutaj zobaczycie jest nie tylko przetestowana przeze mnie, ale też przez moich najbliższych, dla których gotowanie sprawia mi największą radość. I ponieważ otoczona jestem przez naprawdę ciężkich krytyków kulinarnych, którzy bardzo różnią się pod względem upodobań (chociażby tego czy jedzą mięso czy nie) to znajdziecie tu naprawdę wszystko, czego zapragniecie. A jeżeli jakimś cudem czegoś brakuje koniecznie dajcie znać, a niedługo przestanie brakować ;)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *