fbpx

Jak jeść zdrowo, kiedy nie lubisz gotować? Poznaj urządzenie, które Ci w tym pomoże

by Kucharka w baletkach

Zdrowsze odżywianie to cel, który wiele osób obiera na początek nowego roku. Niestety bardzo często po kilku miesiącach motywacja wygasa i wraca się do starych nawyków. Zmiana swojego sposobu odżywiania bowiem nie każdemu przychodzi łatwo i stoją za tym różne powody. 

Dlaczego tak trudno zdrowiej jeść?

Po pierwsze, często jest się przyzwyczajonym do tradycyjnej polskiej kuchni, zasmażek, ziemniaków oblewanych zawiesistym sosem i kompotu po obiedzie. Zmiana nawyków to zawsze czasochłonny proces, więc przestawienie się na zdrowsze jedzenie nie zawsze przychodzi łatwo. 

W innych wypadkach nie lubi się gotować, nie chce się spędzać długich godzin w kuchni i woli się poświęcać czas na inne rzeczy niż krojenie warzyw do sałatki czy kaszy. 

Dodatkowo, warto zauważyć, że choć w dzisiejszych czasach mamy pod ręką w supermarkecie gotowe zdrowe posiłki do odgrzania albo możemy od jutra wykupić catering, to często nie można sobie pozwolić na takie regularne wysokie wydatki

Jednak, nawet jeśli wszystkie problemy wydają się znajome, to, jeżeli sprytnie do tego podejdziesz, możesz spokojnie zacząć się zdrowiej odżywiać nie poświęcając na to dużo czasu. Wystarczy zaopatrzyć swoją kuchnię w mały wspomagacz, który wyręczy Cię w gotowaniu, czyli Thermomix. 

Choć cena takiego urządzenia na pierwszy rzut oka może zniechęcać, to warto na to spojrzeć jako inwestycję, która ułatwi życie i zaoszczędzi Ci czas, który musiałby być poświęcony na wymyślanie przepisów i samo gotowanie. 

Thermomix, czyli urządzenie, które wyręczy Cię w gotowaniu

Thermomix to urządzenie, które zrewolucjonizowało kuchnię wielu domów w ostatnich latach. Ja miałam już okazję próbować wielokrotnie potraw przyrządzanych w Thermomixie i zawsze były to naprawdę smaczne i pięknie wyglądające dania. A moi bliscy, którzy kupili to urządzenie zawsze byli zadowoleni. 

Dlaczego warto zainwestować w Thermomix?

Ułatwienie zdrowej diety

Thermomix zrobił się tak popularny w ostatnich latach, że  w Internecie możesz znaleźć mnóstwo diet i zdrowych menu opartych na daniach z Thermomixu, a na wielu portalach można znaleźć już specjalne zakładki zawierające wyłącznie przepisy na Thermomix.

Co więcej, Thermomix ułatwi Ci przygotowanie czasochłonnych produktów, które zazwyczaj się kupuje, a domowe wersje mogą być dużo zdrowsze i tańsze. Możesz bowiem w nim zrobić domowe masło, pieczywo (bułki czy chałki) albo koncentrat bulionu, który zastąpi kostki rosołowe.

Wiele urządzeń w jednym

Inną wielką zaletą posiadania Thermomixu jest fakt, że może zastąpić wiele innych urządzeń i narzędzi używanych w kuchni. Zastąpi nie tylko garnki, ale też mikser, wyciskarkę, blender, wolnowar, parowar czy malakser. 

Mając Thermomix o wiele szybciej możesz wszystko podsmażyć, nie trzeba nic mieszać ani doglądać, bo urządzenie może zrobić wszystko praktycznie za Ciebie, a dodatkowo możesz zrobić nawet kilka dań na raz – na przykład zupę i obiad na parze. 

Jak widać, Thermomix bardzo ułatwia codzienne gotowanie, oszczędza czas i może pomóc w przejściu na zdrowsze odżywianie. Istnieje już mnóstwo przepisów i diet opartych na potrawach z Thermomixu. Warto więc rozważyć taką inwestycję i w łatwy sposób gotować więcej poświęcając mniej czasu i wysiłku ;)

coś na dokładkę?

1 komentarz

Iwona 19 kwietnia 2021 - 17:09

Wiele osób z pracy także polecało mi kupienie Thermomix’a ale jakoś nie mogę się zebrać i zrobić rozeznanie na rynku jaki jest fajny i warty kupna.

Odpowiedz

Skomentuj

Close