Najlepsza sałatka z tofu w sosie sojowym bardzo długo była moim top 1. Robiłam ją praktycznie codziennie, kiedy wracałam zmęczona i głodna z zajęć, a było już późno, więc nie miałam już ochoty na nic ciężkiego.
Co więcej, to była też sałatka, która pozwoliła mi pokochać tofu i zasmakować go w najlepszej, a jednocześnie najprostszej postaci. Do dzisiaj, jeżeli miałabym komuś wskazać przepis do polubienia tofu, kiedy nic innego nie działa, to pokazałabym właśnie tą sałatkę.
Mamy tutaj jajka na twardo w sałatkach, które w tym wypadku naprawdę dobrze łączą się z tofu i nadają lekko majonezowego posmaku (można zamiast jajek i jogurtu użyć po prostu wegańskiego majonezu i powinno być super :)). Cała najlepsza sałatka z tofu jest po prostu przepyszna, sycąca i mega zdrowa. Mam nadzieję, że i u Was stanie się top 1 :)
Najlepsza sałatka z tofu w sosie sojowym

(2 porcje)
~ 1 opakowanie mieszanki sałat
~ 2 pomidory
~ ok. 5 cm pora
~ 300 g tofu naturalnego
~ 2 jajka ugotowane na twardo
~ 4-5 dużych łyżek jogurtu naturalnego
~ 4-5 łyżek kuskusu
~ 5-6 łyżek sosu sojowego
~ sól, pieprz
Tofu kroimy w kostkę i podlewamy sosem sojowym. Smażymy na patelni kilka minut.
Kuskus zalewamy wrzątkiem i odstawiamy na 5 minut.
Pomidory kroimy w drobną kostkę, a pory w półksiężyce. Jajka kroimy w kosteczkę. Wszystko mieszamy z sałatami i z jogurtem. Dodajemy tofu. Solimy i pieprzymy, troszkę jeszcze podlewamy sosem sojowym. Wykładamy porcje na talerze. Na wierzchu wysypujemy kosteczki tofu. Smacznego :)
3 komentarze
Wow, gdybym tylko wiedziała gdzie kupić tofu to czemu nie x))
Powodzenia na egzaminach i szczęśliwych domowych świąt. A sałatka bardzo interesująca, a co najważniejsze nie wymagająca długiego przygotowywania. Ostatnio królują u mnie dania na przygotowanie których musi wystarczyć góra 45 min. Tak działa przedświąteczny nawał prac nie tylko domowych :)
hmmm w takim zestawieniu jeszcze nie jadłam :)
ja lubię połączenie z awokado :)